Zmarł Ryszard Sztangier

Z wielkim żalem informuję, że zmarł Ryszard Sztangier – zasłużony działacz opolskiego tenisa stołowego.

Bardzo miło wspominam i będę wspominał czasy, które spędziłem grając w drużynie Pana Prezesa Wojtpolu Korfantów – Ryszarda Sztangiera.

Grzegorz iwaniuk

Jako grający trener reprezentowałem klub i województwo opolskie na arenie ogólnopolskiej. Pan Rysiu był wspaniałym człowiekiem. W tamtych latach był bardzo oddany tenisowi stołowemu, wspierał duchowo swoją osobowością, jak również finansowo. Tenis w Korfantowie kwitł, rozwijał się wspaniale. Na Opolszczyżnie i w Polsce było głośno o małym klubie z wielkimi możliwościami. Był klimat i była atmosfera.

Wspominam słynne turnieje imienia Ryszarda Sztangiera, na które przyjeżdżali zawodnicy z różnych regionów, z II i III ligi tenisa stołowego, jak również z Superligii. Turniej stał się prestiżowym turniejem, gdzie zawodnicy opolszczyzny mogli podglądać i grać z najlepszymi. Pan Rysiu wszystko finansował. Tenis stołowy promował jak mógł.

Nigdy nie zapomnę „Pączków”, które na obozach sportowych prowadzonych razem z Jasiem Tobiaszem i Pawłem Przeżdzieckim „Pączki” przywoził pan Rysiu. Godzina 10:30 pączki zawsze były dla młodzieży.

Był punktualny i uczciwy. Był wymagającym szefem i zarazem bardzo hojny – za dobrą pracę wynagradzał. Tego samego wymagał od innych. Bardzo przeżywał mecze i turnieje które graliśmy. Zawsze wspierał zawodników gdy coś się nie udało, bądź nie wyszło. Dużo rozmawialiśmy o tenisie stołowym a szczególnie o tenisie na opolszczyźnie. Dużo wyniosłem z tamtych lat kiedy współpracowałem z panem Rysiem. Nauczyłem się pozytywnie patrzeć w przyszłość nawet kiedy były niepowodzenia. Wspaniały organizator zawsze wszystko było zapięte na ostatni guzik. Zawsze na czas wszystko było perfekcyjnie przygotowane.

Dla mnie to był zaszczyt pracować dla Pana – Panie Rysiu dla Wojtpolu Korfantów!!!  I tak to życie przeleciało. Choroba zniszczyła wszystko ale pamięć pozostaje na zawsze!!! Dziękuję za wspaniałe chwile które spędziłem z Wami!!!

Grzegorz Iwaniuk

POLUB NAS NA FACEBOOKU!!!

Dodaj komentarz