Wspaniałe dzieciaki!!!

Promocja tenisa stołowego!!!

Iwan Team – Grzegorz Iwaniuk i Fundacja Talent Cieszyn promują tenis stołowy wśród dzieci!!!

Interakcyjny pokaz prowadzony przez Grzegorza Iwaniuka, Dariusza Massalskiego i Tomasza Rygla przykuwał uwagę dzieciaków. Wspaniałych dzieciaków!!!

KSTS MOSiR KARPATY Krosno, KTS Mysłowice i Talent Sferawent Cieszyn wygrywają!!!

Dominika Banaś z KSTS MOSiR KARPATY Krosno wygrywa, KTS Mysłowice wygrywa, Talent Sferawent Cieszyn kontynuuje serię zwycięstw!!!

Domcia Banaś – dwa punkty z MKS ROKITA Brzeg Dolny i jeden
z AZS PWSZ Nysa. 3 zwycięstwa na cztery mecze – w sumie OK. Dominikę stać na wiele, a drużyna KSTS MOSiR KARPATY Krosno ciągle walczy i stara się o ekstraligę. Do tego potrzebuje wsparcia Dominiki. Zwycięstwa 10:0 z Brzegiem Dolnym i 7:3 z Nysą przybliżają do baraży o prawo gry w najwyższej lidze.
Ekstraliga to jest coś…

Powodzenia!!!
Grzegorz Iwaniuk – Iwan Team

KTS Mysłowice – powiem krótko – rok temu graliśmy z ULKS Ruch Pniów w teoretycznie silniejszym składzie – przegraliśmy 4:6.
Dzisiaj wygrywamy 8:2!!! Postęp widać, ale do stabilizacji jeszcze daleka droga. Figla spłatała Wercia Gasz – młodziczka – 2,5 punktu – pociągnęła za sobą koleżanki. Zuzia Grzesińska – pracujemy – wraca do Polski. Na Wiki Urbaniak mogę zawsze liczyć. Do tego Ala Gasz
i Ola Wawrzykowska. Zaskoczyliśmy Ruch Pniów całkowicie wygrywając zdecydowanie z bardzo doświadczonymi zawodniczkami. 8:2 to naprawdę coś!!!

Wercia Gasz na WTK Kadetów piąta! Miki Adamczyk 9-12.
Marcin Massalski 13-16. Piotr Ostachowski w ósemce Kadetów –
jak się koncentruje może wygrać wszystko, cały turniej. Pracujemy! Dobry występ Kamila Kurka. Patryk Rucki jak gra swoje to wszyscy fruwają po piłki.

Patryk! Słuchaj i uwierz w siebie!!!

Celinka Rucka 13-16. Super, choć stać ją na troszkę więcej. Nadinka Brachaczek – żaczka – grała z olbrzymami ale dawała sobie radę.

Powiem tak: Do młodzieży świat należy! To jest przyszłość nas wszystkich. Możemy razem piąć się do góry ale w pełnym zaufaniu. Pomagać sobie i uczyć się jeden od drugiego, nie zazdrościć, tylko pracować.

Jeszcze tylko dodam – Wiki Urbaniak 9-12,  Ala Gasz 9-12
na WTK Juniorów. Wercia Lewandowska 17-24. Ona akurat miała pecha trafiając na dwie defensorki – Ewę Filiczak i koleżankę z teamu Wiki Urbaniak. Z Wiki była walka – przegrana 1:3.
Ciężko się gra przeciw obrończyni.

Warunki na zawodach były bardzo ciężkie. Wiceprezes Steuer obiecuje, że nie będzie świeciło słońce – trochę słabe oświetlenie. Obiecuje poprawę, ale nowy zarząd dopiero zaczął pracę więc dajmy im czas się wykazać. Trochę cierpliwości i wyrozumiałości. Po roku będziemy mogli cos powiedzieć. Popularyzacja tenisa stołowego dla nas wszystkich powinna być ważna, więc róbmy swoje.

Powodzenia
Grzegorz Iwaniuk, Tomasz Rygiel – Iwan Team

Talent Sferawent Cieszyn – wygrana 8:2 z UKTS Sokół III Orzesze
to ósme zwycięstwo pod rząd. Umacniamy się na pozycji lidera. Młodzi zagrali bardzo dobrze, w szczególności Piotr Ostachowski –
dwa punkty, Marcin Massalski – jeden. Z okazji urodzin życzymy Marcinowi dużo zdrowia i spełnienia marzeń. Przed nami ciężki mecz z bardzo silnym UKTS Sokół IV Orzesze.

 

Publiczność poniosła do zwycięstwa!!!

Publiczność poniosła Grzegorza Iwaniuka i Fundację Talent Cieszyn do zwycięstwa!!!

Bombastic Dawid Kurowski 2,5 punktu!
Ten zawodnik ma papiery na wielkie granie superligowe. To co pokazał z Leszkiem Prudlem – trzeba byłoby to zobaczyć. Wirtuoz pingpongowej piłeczki. Niektóre zagrania, moc, technika – nie przesadzam – jak Superliga. Gratulacje!

Marcin Massalski wytrzymał presję!
Bardzo dobry występ Marcina. Dwa bardzo wyrównane sety
z super defensorem Leszkiem Prudlem. Tu brak doświadczenia spowodował porażkę. Mecz z Krzysiem Gumińskim przy stanie 5:4 dla Fundacji. Gra precyzyjna, może dla oka nie widowiskowa, ale konsekwentna, tego czego wcześniej Marcinowi brakowało.
To nie jest jazda figurowa, tu trzeba trzymać się taktyki do końca. Wtedy sukces jest bardzo prawdopodobny.
Brawo Marcin! To był najważniejszy punkt całego meczu.

Tomek Rygiel walczył z Bartoszem Pustołką.
Wszystkie sety przegrane w końcówkach.  Tu Tomek musi sobie przypomnieć dawne czasy, kiedy walczył będę w AZS Gliwice.
Tu widać trochę brak ogrania.

Młodziutki Piotr Ostachowski trafił na dobrze dysponowanego Jakuba Stecyszyna. Próbował walczyć ale nie dał rady. Ogranie
w takiej lidze na pewno kiedyś zaprocentuje.

Mamy w zanadrzu jeszcze Patryka Rudzkiego, Kamila Kurka i Filipa Kozubka. Ci zawodnicy, obcując z taką ligą i takimi zawodnikami jak Kurowski i Iwaniuk, mogą podglądać i uczyć się od nich.

Szkoda debla Massalski/Rygiel!
w piątym secie prowadzili ze Stecyszynem i Gumińskim 7:3.
Ale sama gra pasywna w końcówce to za mało, żeby wygrać.
Szkoda, ale drużyna zawsze na pierwszym miejscu!!!

Publiczność poniosła nas do zwycięstwa!
Dziękujemy wszystkim naszym sympatykom, wszystkim kibicom! To jest to o co nam chodzi. Wspaniała atmosfera
i dobry klimat dla popularyzacji  tenisa stołowego.
Gramy dla kibiców. Jeszcze raz dzięki!!!

Grzegorz Iwaniuk, Tomek Rygiel – Iwan Team

Punkty zdobyli:
Grzegorz Iwaniuk – 2,5
Dawid Kurowski – 2,5
Marcin Massalski – 1

Szczegóły

POLUB NAS NA FACEBOOKU!!!

Czego chce Iwaniuk?

Fundacja Talent Cieszyn – KTS Lędziny 8:2

Czego chce Iwaniuk?

Odpowiadam na pytanie zadane przez jednego z uczestników meczu z Lędzinami. Proszę popatrzeć… widać to na załączonym zdjęciu.


Uśmiech radość i przede wszystkim rozwój tenisa stołowego. Zachęcam wszystkich do uprawiania tej dyscypliny sportu.

Wracając do meczu z Lędzinami… Lędziny przyjechały osłabione brakiem Miłosza Skarżyńskiego. Na szczególną uwagę zasługuje występ Marcina Masalskiego. Zdobył punkt wygrywając z Robertem Olenckim.

Jak to nazywam Petarda Dawid Kurowski zdobył 2.5 punktu. Leciutko, swobodnie, pewnie wygrywa. Miło popatrzeć
na wspaniałą technikę i repertuar zagrań.
Młodzi mają się od kogo uczyć…

Piotrek Ostachowski i Patryk Rudzki zagrali po jednej grze. Piotruś w pierwszym secie napędził stracha Szczęsnowiczowi mając jedną piłkę setową. Przegrał, ale mógł się podobać.

Nie wolno się bać takiego przeciwnika. Ryzykować i tyle…

Patryk Rudzki walczył z niewygodnym obrońcą Tadeuszem Kuflem, ale przegrał 2:3. Walka była, a to najważniejsze.

Widać powoli w oczach chłopaków coś czego wcześniej
nie widziałem… iskrę… jest nadzieja na dobrą grę,
na dobrą przyszłość.

Tomasz Rygiel wygrał debla. Fundacja wygrała.

Powiem krótko… Wspaniała publiczność! Bardzo dziękuję
za dzisiejsze przybycie. Bez was mecz byłby jałowym spotkaniem zawodników. Razem z Wami tworzymy niezapomniana atmosferę. Zapraszam na kolejne mecze.

Odpowiadam jeszcze na jedno pytanie:

Awans do drugiej ligi?

Rozwój młodzieży Fundacji i Śląska Cieszyńskiego –
to jest moje przesłanie i mój kierunek.

Praca wre… Miki Adamczyk i Wercia Gasz wyjeżdżają na Grand Prix Polski do Bilczy z Dawidem Kurowskim. Reszta Iwan Team pracuje na konsultacjach w Cieszynie 10-12 listopada.

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i życzę powodzenia.

Grzegorz Iwaniuk Iwan Team.

Przed nami ciężki mecz!!!

Grzegorz Iwaniuk i jego Fundacja Talent Cieszyn rozgrywa dzisiaj bardzo ciężki mecz z KTS Lędziny! U siebie w Cieszynie o 18:30.

Zapraszamy! Prosimy o doping!!!
A tych, którzy nie mogą być z nami… szkoda…
trzymajcie za nas kciuki!!!

A tutaj troszkę historii…

 

Poniżej tłumaczenie przez translatora Google: 😉

Nawet Grzegorz Iwaniuk, najsilniejszy zawodnik w drużynie, nie mógł pomóc zawodnikom Neckarsul podczas otwarcia sezonu na zwycięstwo. (Zdjęcie: Kruger)

Drużyny tenisowe Neckarsulm mają zły start
Otwieracz pory roku zawiódł

Autorzy: Heinz Harst

Weekendem rozpoczynającym się nie był zawodnik tenisa stołowego Sportverein Neckarsulm. Tylko Druga Drużyna Kobiet rozpoczęła w Gochsen w Lokalderby zwycięskie zwycięstwo z 8: 1. Punkty holten Neckarsulmer wewnętrzną Petra Reinhardt (dwa), Sabine Aschenbrenner (dwa) Ingrid Fabriz (dwa), Kerstin Rehse (A) i Doppel Aschenbrenner / Rehse (a).
Pierwszy kobiecy zespół hatte z FC Langweid który może dostarczyć kompletny Junior Nationalmannschaft i Casi-no Kleinwalsertal übermächtige z najlepszego gracza drugiego Bundesliga Jana Dobešová na szczycie przeciwników. 0: 8 w Langweid i 1: 8 w Kleinwalsertal były trochę zbyt wysokie, pokonując mecze otwarcia na Neckarsulm. Nowy dodatek Andrea Botkova wciąż musi się zaaklimatyzować. Eva Zschau otrzymała punkt honoru. Susanne Harst / Sandra Stroezel miała piłki meczowe w podwójnych meczach. Pierwsza drużyna mężczyzn musiała rywalizować bez Gabriela Stephana w Fuldzie. Stephan został zaproszony przez Niemieckie Stowarzyszenie Tenis Stołowy w Chinach, ale gospodarz nie przeniósł gry. W pierwszym meczu Neckar Sulmen nie byli w najlepszej formie. Wygrana Werz / Horlacher początkowo dwa ograniczone 1: 2 Niedrlagen nowo utworzone Doppel Iwaniuk / Kuhnle i Friebe / Moss odwrotnie. Grzegorz Iwaniuk, najlepiej Neckarsulm miał w swoim pojedynczym skoku przeciwko Thomas Schröder, gdy był jeszcze na Matchball 1: stracone sekundy Iwaniuk również osiągnął ten sam rezultat przeciwko Thomasowi Demekowi. Daniel Horla-cher i Klaus Werz nie były jeszcze w szczytowej formie i byli w stanie ani beitragen sukces jako Marc Friebe, którego gra z 1: 2 zakończył się porażką przeciwko niemieckiego studenta mistrz Björn Baum. Dla Jürgen Möß Pavel Adamec był zbyt silny, więc pozostawiono Peter Kuhnle, z punktu 2: 0 pokonała Arno Kosler i jeden yourr doskonalenia.
Drugi zespół w lidze ligowej do Leadera Roland Benz również był słabszym zastępcą, ponieważ brakowało Jürgena Mößa i Rainera Werza. Musiała pokonać wysoką wygraną 9: 0 w Bonlanden.
W najbliższy weekend dwie drużyny Neckarsulm Bundesligi mają nadzieję na rehabilitację w swoich domowych meczach. Odbywają się w sobotę o godzinie 17 w Bailei (panie z sezonu TTC i mężczyźni przeciwko TSV Gräfelfing). W niedzielę, o dziesiątej rano, także w Ballei, drużyna kobieca gra z TS Hombergiem i męską drużyną przeciwko DJK Offenburg.

A taki jest tekst oryginalny:

Auch Grzegorz Iwaniuk, der stärkste Spieler im Team, konnte den Neckarsul-mern beim Saisonauftakt nicht zum Sieg verhelfen. (Foto: Krüger)

Neckarsulmer Tischtennismannschaften erwischen einen schlechten Start
Den Saisonauftakt verpatzt

Von Heinz Harst

Das Auftaktwochenende war die die Tischtennisspieler der Sportvereinigung Neckarsulm nicht sehr verheißungsvoll. Nur die zweite Damenmannschaft startete in Gochsen beim Lokalderby einen Kantersieg mit 8:1. Die Punkte holten die Neckarsulmerinnen Petra Reinhardt (zwei), Sabine Aschenbrenner (zwei), Ingrid Fabriz (zwei), Kerstin Rehse (einen) und das Doppel Aschenbrenner/Rehse (einen).
Die erste Damenmannschaft hatte mit dem FC Langweid, der eine komplette Junioren-Nationalmannschaft stellen kann und Casi-no Kleinwalsertal mit der besten Spielerin der zweiten Bundesliga Jana Dobesova an der Spitze übermächtige Gegner. 0:8 in Langweid und 1:8 in Kleinwalsertal waren die etwas zu hohen Niederlagen der Neckarsulmer Auftaktspiele. Neuzugang Andrea Botkova muß sich noch akklimatisieren. Eva Zschau holte den Ehrenpunkt. Susanne Harst/Sandra Stroezel hatten Matchbälle in den Doppelspielen. Die erste Herrenmannschaft mußte ohne Gabriel Stephan in Fulda antreten. Stephan war auf Einladung des Deutschen Tischtennisbundes in China, doch der Gastgeber hatte das Spiel nicht verlegt. Im ersten Spiel waren die Neckarsulmer noch nicht in Topform. Dem Sieg von Werz/Horlacher standen eingangs zwei knappe 1:2 Niedrlagen der neuformierten Doppel Iwaniuk/Kühnle und Friebe/ Möß gegenüber. Grzegorz Iwaniuk, der beste Neckarsulmer, hatte in seinem Einzel Pech gegen Thomas Schröder, als er nach einem Matchball noch mit 1:2 verlor. Dasselbe Ergebnis gelang Iwaniuk auch gegen Thomas Demek. Daniel Horla-cher und Klaus Werz waren noch nicht in Topform und konnten so ebenso wenig zu einem Erfolg beitragen wie Marc Friebe, dessen Spiel mit einer 1:2 Niederlage gegen den deutschen Schülermeister Björn Baum endete. Für Jürgen Möß war Pavel Adamec zu stark, so daß es Peter Kühnle vorbehalten blieb, einen Punkt mit dem 2:0 Sieg gegen Arno Kosler und damit eine Ergebnisver-besserung zu erzielen.
Die zweite Mannschaft in der Verbandsliga um Leader Roland Benz war ebenfalls ersatzge-schwächt, da Jürgen Möß und Rainer Werz fehlten. Sie mußte in Bonlanden eine hohe 9:0 Niederlage einstecken.
Am kommenden Wochenende hoffen die beiden Neckarsulmer Bundesligateams sich in ihren Heimspielen zu rehabilitieren. Sie finden am Samstag um 17 Uhr in der Bailei statt (Damen gegen TTC Staffel und Herren gegen TSV Gräfelfing). Am Sonntag spielen um zehn Uhr früh, ebenfalls in der Ballei, die Damenmannschaft gegen TS Homberg und die Herrenmannfschaft gegen DJK Offenburg.

Zwycięski remis KTS Mysłowice!!!

Wiki Urbaniak 2,5 punkta!
KTS Mysłowice – ATS Cornilleau Gliwice 5:5

 
Moim zdaniem Wikusia to bezsprzecznie najlepsza zawodniczka meczu. Zdecydowany lider zespołu. Szkoda, że nie trafiła na Anię Rusin. Myślę, że tego dnia by wygrała… wspaniała Wiki!!!

Zuzu (tak ją nazywam) Grzesińska… usłyszałem od niej najważniejszą dla mnie deklarację – ja chcę grać i wygrywać! Dochodzi do dobrej formy. Zdobyła 1,5 punktu.
Zuziu!Chcesz wygrywać? Pomogę Ci…

Stan meczu 1:2, 3:10 w większości przypadków oznacza porażkę.
W przypadku debla naszych dziewczyn nic bardziej mylnego. Wygrały czwartego seta. Przegrywały w ostatnim 5:9… wygrały… budując swój charakter. Duża zasługa Zuzi Grzesińskiej, Wiki Urbaniak tak jak trzeba.

Ogromna zasługa Dawida Kurowskiego.
Dzięki Dawid! Jest Super!

Alicja i Weronika Gasz grały bardzo dobrze.
Alusia zdobyła 1 punkt – drugi mecz z doświadczoną i utytułowaną Anną Rusin był bardzo wyrównany. Należy pamiętać, że Ala jest po zmianie sprzętu z czopów na gładkie okładziny, ale daje sobie radę. Wercia, choć punktu nie zdobyła, grała to, co ma grać – odważnie,
do przodu. Wercia jest dopiero młodziczką. W meczu z Natalią Gajewską prowadziła 2:0, 10:7 – niestety nie udało się.

Ale dla mnie najważniejsza jest gra ofensywna.
Podsumowując… to był zwycięski remis młodziutkiego
KTS Mysłowice! Gratulacje dla dziewczyn i ich rodziców!
Gratulacje dla Was wszystkich…

Grzegorz Iwaniuk – Iwan Team

Jakub Papała na jeden punkt.
Wygrany mecz z LKS Liswarta Lisów jest dla AKS Mikołów bardzo ważny. Kuba, jak gra ofensywnie do przodu, z pomysłem, niekoniecznie bardzo mocno, jest nie do zatrzymania.
Ale są momenty, kiedy potrafi w meczu grać bardzo dobrze, prowadzić z Koczybą 2:1, i staje… czeka co się będzie działo.
Tu trzeba robotę dokończyć na 3:1. Nie rozglądać się tylko przeć
do przodu. Najważniejsza jest drużyna, a ta wygrała!

Do przodu Kuba! Bez kompleksów…

Relacja na stronie AKS Mikołów

Mikołaj Adamczyk w memoriale im. Bernarda Pukieta w Sosnowcu zajął trzecie miejsce w kat. Młodzików, oraz trzecie miejsce
w kat. Kadetów. Próbuje nowych zagrań, nowych rozwiązań
by się rozwijać.

Miki! Nie bać się! Tak jak Kuba, do przodu, bez kompleksów…

RKS Cukrownik Oka Chybie – KSTS MOSiR Karpaty Krosno 4:6.
Dwa punkty Dominiki Banaś pozwoliły przechylić szalę zwycięstwa na stronę Krosna.

KU AZS UE II Wrocław – KSTS MOSiR Karpaty Krosno 5:5.
Szkoda punktu. Z relacji szefa p. Janusza Maculskiego w tym meczu drugi stół grał bardzo słabo. Z drugiej strony remis to nie porażka. trzeba się z tego cieszyć. gratulacje

Nadine Brachaczek na Grand Prix Polski Żaków wygrała dwa mecze!

Zabrakło jej jednego seta aby wyjść z grupy. Dwa przegrane mecze
z zawodniczkami grającymi czopami.

Nasuwa mi się tylko taka myśl… trenerzy, którzy dają ośmiolatkom czopy do grania powinni dostać dożywocie!
W ten sposób blokują ich rozwój! Skąd mają wiedzieć, jakie dzieci mają predyspozycje rozpoczynając swoją przygodę
z tenisem stołowym? Dla trenera, czy rodziców, którzy pozwalają na granie czopami ich maluszków w wieku 8 lat, czekając na natychmiastowy wynik, brak mi słów, ponieważ
ich dzieci nie będą miały szansy na jakikolwiek rozwój.

Grzegorz Iwaniuk – Iwan Team

POLUB NAS NA FACEBOOKU!!!

Do boju Iwan Team!!!

Przed nami kolejny pracowity tydzień Iwan Team.
Młodziczki KTS Mysłowice czeka ciężki mecz z ATS Cornilleau Gliwice w II lidze kobiet.
Zuzu Grzesińska, Wiki Urbaniak, dwie Gaszczyny – Wercia i Alusia, do tego Olcia Wawrzykowska w piątek o 18:00 ruszają do boju
o kolejne punkty! Ciężkie zadanie przed coachem – Dawidem Kurowskim.

AKS Mikołów w składzie z Kubą Papała i Rafałem Komandzikiem rozgrywa mecz z LKS Liswarta Lisów. Mecz z gatunku za cztery punkty… jeśli AKS wygra to szansa na miejsce w pierwszej ósemce jest bardzo realna.

W środę Fundacja Sferawent Cieszyn podejmuje KTS Lędziny.
To będzie bardzo trudny mecz z bardzo trudnym przeciwnikiem.

Zapraszam!
Grzegorz Iwaniuk – Iwan Team

Miki Adamczyk wybiera się do Sosnowca na kolejny turniej z cyklu Memoriał im. Bernarda Pukieta, aby zdobyć nowe doświadczenia. Turniej w niedzielę.

Nadinka Brachaczek wyjeżdża na swoje pierwsze Grand Prix Polski Bąbelków do Lidzbarka Warmińskiego, czyli Żaków.
Na pewno będzie to wielkie przeżycie.

Powodzenia Nadine! Trzymam kciuki Tomku! (Rygiel)
Jeden za wszystkich – wszyscy za jednego

Dominika Banaś i jej Krosno gra w weekend dwa mecze –
we Wrocławiu i Chybiu.
Hasło zawodów adekwatne do rangi I ligi i przeciwników.

PowodzeniaI
Grzegorz Iwaniuk – Iwan Team