Kuba w formie!!!

W trzecim meczu II ligi w meczu AKS Mikołów – SKS Spartakus Gliwice Kuba Papała zdobył kolejne punkty. 

W pierwszym meczu podszedł z respektem do starszego kolegi Mateusza Kalinowskiego, z którym trenowali razem jeszcze w Polonii Bytom. Pierwszego seta przegrał 10:12, gdyby udało się go przełamać, kto wie jak by się potoczyły losy pojedynku. W drugim secie pojawiły się niepotrzebne nerwy i emocje. Ostatecznie mecz przegrany, ale było na co popatrzeć.

W deblu Kuba razem z Jakubem Woźniakiem sprawili ogromną niespodziankę wygrywając z bardzo mocną parą Stanisław Sójka/Mateusz Kalinowski. Chłopaki zagrali piękny mecz.

W trzecim meczu Kuba nie miał większych problemów z Mariuszem Kuźnikiem. W związku z tym cały mecz zakończył się wynikiem 7:3.

Gratulacje od całego Iwan Team!!!

Link do relacji AKS Mikołów

Poniżej kompilacja zdjęć z relacji AKS Mikołów autorstwa Prezesa,
p. Krzysztofa Janeczka.

 

Wercia i Miki walczą na I GP Młodzików

Wczoraj w Krakowie Miki Adamczyk wywalczył prawo do gry
w I GP Młodzików wygrywając eliminacje.  Dzisiaj razem z Wercią Gasz zagrają w turnieju głównym I Grand Prix Polski w kategorii Młodziczek i Młodzików.

Weronika Gasz (KTS Mysłowice) uzyskała prawo gry w I GP zajmując II miejsce w kwalifikacjach wojewódzkich.

Mikołaj Adamczyk (MKS Skarbek Tarnowskie Góry) na WTK zajął 3 miejsce. Ale wczoraj zagrał doskonale.

Trzymamy kciuki za nasze dzieciaki!!!

W momencie publikacji tego wpisu zarówno Wercia, jak i Miki mają już po dwa wygrane mecze w grupie!!! Brawo!!!

 

 

 

 

Zwycięstwo Fundacji Talent Cieszyn!!!

Kolejni zawodnicy Iwan Team, tym razem w barwach Fundacji Talent Cieszyn (Talent Sferawent Cieszyn), zdobyli pierwsze punkty w III Lidze. Grzegorz Iwaniuk, Tomasz Rygiel, Marcin Massalski, Piotr Ostachowski i Patryk Rudzki odnieśli zwycięstwo nad drużyną LKS Lesznianka Leszna Górna wynikiem 7:3!

Wszyscy bardzo dobrze grali. Jestem bardzo zadowolony z postawy zawodników, szczególnie tych najmłodszych, których rozwój będziemy śledzić z zainteresowaniem.

Grzegorz Iwaniuk

Piotr Ostachowski grał jak z nut, walcząc jak równy z równych
z Dawidem Dziembałą, zawodnikiem z czołówki Juniorów (obecnie Młodzieżowcem). Dwa sety przegrane na przewagi.

Patryk Rudzki przegrał po pięknej i zaciętej walce z doświadczonym zawodnikiem Dariuszem Walarusem. Choć niewiele zabrakło aby szalę zwycięstwa przechylić na swoją stronę. Po trudnym początku, jak zaczął grać, to wszystko mu siedziało. Niestety zepsuł dwa loby na koniec meczu…

Punkty w meczu zdobyli Marcin Massalski, Tomasz Rygiel i Grzegorz Iwaniuk.

 

Zwycięstwo KTS Mysłowice!!!

Wbrew wszelkim spekulacjom KTS Mysłowice istnieje i powoli się rozwija. Młoda drużyna KTS wygrała w drugim meczu II ligi z PSKS Beskidy Bielsko Biała wynikiem 8:2!

Weronika Gasz zaczęła ostatnio bardzo dobrze grać, co było widać w dzisiejszym spotkaniu. Pierwszy mecz wygrała, a w drugim walczyła jak lwica z Januś.  Wszystkie dziewczyny zdobyły punkty: Ala Gasz, Wiktoria Urbaniak, Zuzanna Grzesińska i Aleksandra Wawrzykowska.

Zaczynamy nabór do sekcji tenisa stołowego. Mamy w planach organizować pokazy, aby popularyzować i rozwijać ten piękny sport.

Ja, Grzegorz Iwaniuk, razem z Iwan Team, zrobię wszystko, aby dzieciom nie stała się krzywda, aby mogły rozwijać swoją pasję.

Reaktywowaliśmy Dawida Kurowskiego, znakomitego zawodnika, który kiedyś grał w Mysłowicach. Dawid pomoże nam odbudować ten klub i przywrócić mu dawną świetność.

2,5 punkta Kuby w II lidze!!!

W drugim meczu II ligi w meczu AKS Mikołów – LZS Żywocice pięknie zagrał Kuba Papała. 

W pierwszym meczu pokonał młodego Karola Szczepanka 3:1, następnie w deblu ze świetnie dysponowanym Kamilem Durakiem pokonali parę Patryk Jędrzejak/Zaremba Marcin.

Do trzeciego meczu z Piotrem Piaseckim Kuba podszedł na luzie uważając, że nie ma żadnych szans z leworęcznym czopiarzem.
W pierwszej rundzie wzbudzał on podziw swoją grą. Jest to zawodnik, który wcześniej miał na rozkładzie przeciwników
z czołowej trzydziestki Grand Prix Polski.
Tymczasem po pierwszych piłkach okazało się, że można powalczyć
z przeciwnikiem, który już w deblu jakby stracił koncentrację. Przełożyło się to na zwycięstwo 3:0 w meczu, w którym Kuba
grając mądrze wyłączył praktycznie Piotra Piaseckiego z gry.

Bardzo się cieszę z tak udanego meczu Kuby.
Rafał Komandzik tym razem nie zagrał.
Jestem bardzo zadowolony z tego, że forma chłopaków rośnie
i wszystko się prawidłowo rozwija. Czekamy na pierwsze ligowe punkty Rafała, który już jutro może pokazać klasę na I WTK Młodzieżowców w Bytomiu – Rafał uwielbia tę kategorię, dobrze mu się gra w Bytomiu – mówi trener Grzegorz Iwaniuk.

Gratulacje od całego Iwan Team!!!

Link do relacji AKS Mikołów

Poniżej zapis meczu Kuby z Piotrem Piaseckim.

A także kompilację zdjęć z relacji AKS Mikołów autorstwa Prezesa,
p. Krzysztofa Janeczka.

 

 

Wercia i Miki spisali się na medal

Na I Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym Młodziczek
i Młodzików zdobyliśmy miejsca na podium!

Weronika Gasz (KTS Mysłowice) rozegrała wspaniały turniej,
w którym zajęła 2 miejsce i zdobyła awans do Grand Prix Polski.
W walce o wejście do finału Werka pokonała bardzo dobrą zawodniczkę MKS Czechowice Dziedzice – Małgosię Hebda,
z którą nigdy wcześniej nie wygrała seta. Tym razem po pięknym meczu pokonała przeciwniczkę 3:0.

Mikołaj Adamczyk (MKS Skarbek Tarnowskie Góry) po raz pierwszy znalazł się na podium poważnego turnieju, w którym zajął w turnieju wysokie 3 miejsce. W walce o finał przegrał w dramatycznym pojedynku ze swoim klubowym kolegą Juliuszem Gulbą.
Wyciągnął wynik na 2:2, niestety 5 set to zawsze loteria.

Trenujcie dzieciaki!!! Przed Wami wielka kariera!!!

W dzisiejszym turnieju zaprezentowała się również młoda drużyna Fundacji Talent Cieszyn – żaczka Nadine Brachaczek, młodzicy Konrad Chmielniak i Tymoteusz Greń. Wszyscy zagrali
na swoim poziomie. Nadine wygrała dwa pojedynki, Konrad jeden,
a Tymoteusz zaliczył swoje pierwsze zawody. Ogólnie możemy być zadowoleni z postawy naszych zawodników.

Grzegorz Iwaniuk i Tomasz Rygiel

Komunikat ŚlZTS


Kilka zdjęć z turnieju…

Tomasz Rygiel trenerem Iwan Team

W dniu dzisiejszym oficjalnie chciałbym zaprezentować nowego trenera Iwan Team – Tomasza Rygiel.

W latach 1986-1990 razem reprezentowaliśmy klub AZS Gliwice. Następnie Tomek wrócił do swojego macierzystego miasta – pochodzi z Cieszyna, aby grać w II ligowym klubie Piast Cieszyn.

3 lata temu nasze drogi znowu się spotkały, tym razem na ścieżce trenerskiej. Tomek objął funkcję trenera w nowo powstałym klubie Fundacja Cieszyn.

Analizując jego dokonania jako trenera, w szczególności awans do III ligi wychowankami, medale Mistrzostw Śląska z Marcinem Massalskim i Nadine Brachaczek, wspólną organizację obozów sportowych, postanowiłem przyjąć Tomka do Iwan Team jako trenera.

Grzegorz Iwaniuk

Tomasz Rygiel
https://www.facebook.com/tomasz.rygiel.35

 

 

Pierwsze punkty w II lidze

W derbowym meczu pomiędzy AKS Mikołów i UKTS Sokół II Orzesze pierwszy kontakt z II ligą stał się udziałem naszych zawodników: Jakuba Papała i Rafała Komandzika.

Kuba zagrał bardzo widowiskowy mecz pokonując klasowego zawodnika Marka Tkocza. W drugim meczu uległ Krzysiowi Pawłowskiemu, którego styl nie leży Kubie wyjątkowo…

Rafał rozpoczął mecz z impetem, szybko uzyskując przewagę. Niestety nerwy w końcowej części meczu spowodowały minimalną porażkę z wyjątkowo opanowanym Ksawerym Ziętarą, który tego dnia okazał się czarnym koniem spotkania.

Oficjalna notatka z meczu ze strony AKS Mikołów.

Filmik ze zdjęciami chłopaków

Kilka wybranych zdjęć z tej strony autorstwa Krzysztofa Janeczka

Młodzicy w czołówce na I WTK Kadetów

Na I Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym Kadetek i Kadetów młodzicy Iwan Team zajęli miejsca w czołówce! Weronika Gasz (KTS Mysłowice) i Mikołaj Adamczyk (MKS Skarbek Tarnowskie Góry) uplasowali się w czołowej ósemce.
Tuż za nimi znalazł się Piotr Ostachowski (Fundacja Talent Cieszyn).

Uważam, że Weronika, Mikołaj i Piotruś osiągnęli bardzo przyzwoity wynik – mówi trener Grzegorz Iwaniuk. Mikołaj od dłuższego czasu nie był tak wysoko. Dobre gry były przeplatane chwilami słabości, ale taki jest sport, a tenis stołowy jest szczególnie trudny pod tym względem. Dobry występ dzieciaków w starszej kategorii pozwala z optymizmem oczekiwać na ich rywalizację z rówieśnikami.
I WTK Młodziczek i Młodzików zostanie rozegrany już w przyszła niedzielę.