Archiwum kategorii: Historia Iwana

Podsumowanie Sezonu!!!

Szkoda że to wszystko się tak zakończyło, bo zawodnicy mieli szansę na osiągnięcie sukcesów.

Piotrek Ostachowski – forma rosła, w II lidze wygrywał komplety punktów, był przygotowany na walkę o medale w Mistrzostwach Śląska i dobre wyniki na Mistrzostwach Polski.

Krzysiu Gumiński – stabilizował formę, 4 krotny medalista Mistrzostw Śląska chciał powtórzyć wyniki, ale nie było dane walczyć.

Tomek i Ola Kałuża ciężko trenują by być najlepszymi. Tomek to medalista Mistrzostw Śląska i czołowy żak w Polsce.

Kuba Pruszkowski robi systematyczny postęp, w niedługiej przyszłości będzie walczył o medale.

Miki Adamczyk – potrafi bardzo dużo, wygrywa WTK, wywalczył medale Mistrzostw Śląska oraz Grand Prix, niestety zdrowie w tym sezonie przeszkodziło w wielkim postępie. Bardzo szkoda.

Kuźnia młodych talentów – Młodość Rudno w składzie Darek Sawicki, Krzysiu Nowak, Rafał Lukoszek i Grzegorz Iwaniuk walczyli jak lwy i zajęli III miejsce w III Lidze. To bardzo dobry wynik i promocja Rudna i gminy Rudziniec.

Pozostali zawodnicy oraz amatorzy również ciężko pracowali i podnieśli swój poziom sportowy. Atmosfera była bardzo dobra. Miejmy nadzieję, że nowy sezon będzie obfitował w same sukcesy.🏅🏆

Do Iwan Team-u dołączył Adam Sławacki, który chce doskonalić swoje umiejętności.

Dziękuję za miniony sezon, pozdrawiam i życzę powodzenia w nowym sezonie!!!

Pozdrawiam,
Grzegorz Iwaniuk – Iwan Team

POLUB NAS NA FACEBOOKU!!!

Zmarł Ryszard Sztangier

Z wielkim żalem informuję, że zmarł Ryszard Sztangier – zasłużony działacz opolskiego tenisa stołowego.

Bardzo miło wspominam i będę wspominał czasy, które spędziłem grając w drużynie Pana Prezesa Wojtpolu Korfantów – Ryszarda Sztangiera.

Grzegorz iwaniuk

Jako grający trener reprezentowałem klub i województwo opolskie na arenie ogólnopolskiej. Pan Rysiu był wspaniałym człowiekiem. W tamtych latach był bardzo oddany tenisowi stołowemu, wspierał duchowo swoją osobowością, jak również finansowo. Tenis w Korfantowie kwitł, rozwijał się wspaniale. Na Opolszczyżnie i w Polsce było głośno o małym klubie z wielkimi możliwościami. Był klimat i była atmosfera.

Wspominam słynne turnieje imienia Ryszarda Sztangiera, na które przyjeżdżali zawodnicy z różnych regionów, z II i III ligi tenisa stołowego, jak również z Superligii. Turniej stał się prestiżowym turniejem, gdzie zawodnicy opolszczyzny mogli podglądać i grać z najlepszymi. Pan Rysiu wszystko finansował. Tenis stołowy promował jak mógł.

Nigdy nie zapomnę „Pączków”, które na obozach sportowych prowadzonych razem z Jasiem Tobiaszem i Pawłem Przeżdzieckim „Pączki” przywoził pan Rysiu. Godzina 10:30 pączki zawsze były dla młodzieży.

Był punktualny i uczciwy. Był wymagającym szefem i zarazem bardzo hojny – za dobrą pracę wynagradzał. Tego samego wymagał od innych. Bardzo przeżywał mecze i turnieje które graliśmy. Zawsze wspierał zawodników gdy coś się nie udało, bądź nie wyszło. Dużo rozmawialiśmy o tenisie stołowym a szczególnie o tenisie na opolszczyźnie. Dużo wyniosłem z tamtych lat kiedy współpracowałem z panem Rysiem. Nauczyłem się pozytywnie patrzeć w przyszłość nawet kiedy były niepowodzenia. Wspaniały organizator zawsze wszystko było zapięte na ostatni guzik. Zawsze na czas wszystko było perfekcyjnie przygotowane.

Dla mnie to był zaszczyt pracować dla Pana – Panie Rysiu dla Wojtpolu Korfantów!!!  I tak to życie przeleciało. Choroba zniszczyła wszystko ale pamięć pozostaje na zawsze!!! Dziękuję za wspaniałe chwile które spędziłem z Wami!!!

Grzegorz Iwaniuk

POLUB NAS NA FACEBOOKU!!!

Wskoczyli na podium WTK!!!

Wskoczyli na podium WTK: T. Kałuża, J. Stecyszyn, M. Adamczyk, K. Gumiński

Tomek Kałuża jak zwykle opanowany, jednak bardzo walecznie wskoczył na podium zajmując trzecią lokatę w Żakach w Łaziskach Górnych. Super!!!

Krzysiu Gumiński i Kuba Stecyszyn również stają na podium w Łaziskach Górnych, Kuba II miejsce a Krzysiu III miejsce w młodzieżowcach to bardzo dobry wynik po ciężkich walkach z dobrymi rywalami. Brawo!!!

Miki Adamczyk po kontuzji oraz przerwie w treningach zajął III miejsce w Kadetach w Jastrzębiu Zdroju. Poza jedną porażką wszystko wygrane. Gratulacje!!! W tej chwili najważniejszy był powrót, ciężka praca przed nami Miki, podobnie jak przed resztą zawodników, aby zbliżyć się do krajowej czołówki, na to Was stać, co nie raz pokazaliście.

Do boju, walczymy dalej. Trzymam kciuki!!!
Grzegorz Iwaniuk – Iwan Team

Tym razem kolejna porcja historii trenera Grzegorza Iwaniuka z czasów Opoki Trzebinia

POLUB NAS NA FACEBOOKU!!!

Miki na podium WTK!!!

MIKI ADAMCZYK na podium WTK kadetów w Gliwicach!!!
TOMEK KAŁUŻA w czwórce żaków na WTK w Łaziskach Górnych!!!
RAFAŁ PIENTKA wygrywa z najlepszymi!!!
Kuba Stecyszyn i Krzysiu Gumiński zdobywają nowe doświadczenia seniorskie w Białymstoku.

Miki wygrywa z czołówką Polski!!!

Walka z najlepszymi zawodnikami była bardzo wyrównana. Turniej uważam za bardzo udany. Śląsk ma bardzo utalentowanych zawodników i tego potencjału nie można zniszczyć.
Rafał wygrywa z bardzo dobrym zawodnikiem 3:1, lecz minimalnie przegrywa w kolejnym pojedynku.

Mamy kilku bardzo dobrych zawodników i rywalizacja powinna podnieść poziom gry i przynieść oczekiwane rezultaty. Miki był chory a mimo to bardzo dobrze zagrał w kadetach.
Tomek Kałuża w pięknym stylu wdarł się do czwórki najlepszych Żaków na Śląsku.

Postawa Tomeczka, naszego najmłodszego zawodnika, jest godna podziwu. Mam nadzieję, że dzięki wielkiej pomocy i zaangażowaniu rodziców ten talent będziemy szlifować.
Kuba Stecyszyn i Krzysiu Gumiński w rywalizacjach seniorskich świetnie się spisali. Było bardzo blisko turnieju głównego, co mnie bardzo cieszy. Systematycznie obserwujemy efekty ciężkiej pracy naszych zawodników. A to dopiero pierwszy rok w juniorach!!!

Silna grupa treningowa to najlepsza droga do sukcesu. Współpraca z Rybnikiem wróży dobrą przyszłość dla zawodników i trenerów.

Pozdrawiam
Grzegorz Iwaniuk – Iwan Team
Na koniec troszeczkę historii Iwana…

POLUB NAS NA FACEBOOKU!!!

Kuba Stecyszyn najlepszym Juniorem!!!

Kuba Stecyszyn rozpoczyna sezon od „wysokiego C”!
Gumiś w ósemce.

Dwa punkty Iwaniuka w II lidze.

Niezaprzeczalnie najlepszy zawodnik zawodów w Gliwicach na WTK Juniorów to Kuba Stecyszyn. Medalista Mistrzostw Polski Kadetów pokazał klasę. Bez problemu wygrał zawody i jedzie do Drzonkowa na Grand Prix Polski.

Krzysiu Gumiński pięknie walczył i awansował do pierwszej ósemki zawodów. Będzie brał udział w dodatkowych eliminacjach do Gran Prix. W takiej dyspozycji ma szansę dostania się do turnieju głównego.

Taką mam nadzieję. Chłopcy są pierwszy rok juniorami dlatego bardzo mnie cieszy wynik turnieju. Gratulacje dla ekipy Martexu Rybnik na czele z Panią Trener Weroniką.
Choć Kąty Opolskie przegrały 7:3 ze Skarbkiem Tarnowskie Góry, nic się nie stało, nie poddajemy się łatwo. Naszym celem jest utrzymanie statusu drugoligowców. Nowa drużyna musi się zgrać i będzie dobrze. Sebastian i Mateusz zagrali wspaniałe deble, a Iwaniuk dołożył dwa punkty co dało wynik 3 : 7.

Zapraszam do Kątów Opolskich w piątek 14 września 2018, gdzie gramy z Polonią Bytom!

Ze sportowym pozdrowieniem Grzegorz Iwaniuk – Iwan Team.

Na okoliczność meczu z Bytomiem wspomnienie z bogatej historii Miechowic, którą Grzegorz Iwaniuk współtworzył.

POLUB NAS NA FACEBOOKU!!!

Wspaniałe czasy AZS Gliwice!!!

Wspaniałe czasy AZS Gliwice i Śląskiego tenisa stołowego!!!

Razem z drużyną AZS Gliwice, grając w I lidze (odpowiednik dzisiejszej Superligi), zdobyliśmy dwa tytuły Mistrza Polski oraz brązowy medal. Do dziś wspominam atmosferę tamtych czasów…

 

 

AZS w składzie Jarosław Kołodziejczyk, Mirosław Pierończyk, Grzegorz Iwaniuk, Norbert Mnich – Mistrz Polski 90-91

AZS w składzie Piotr Jezik, Grzegorz Iwaniuk, Marcin Kowalczyk Stefan Dryszel, Wojciech Kołodziejczyk

AZS w składzie Piotr Jezik, Grzegorz Iwaniuk, Michał Gołdyn, Jarosław Tomicki, Karol Szotek – brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski 2004

Dziewczyny z KTS Mysłowice wywalczyły brązowy medal Mistrzostw Śląska Juniorów. Ala Gasz (KTS Mysłowice) grając z Ewą Filiczak
zostały brązowymi medalistkami w deblu.

Grzegorz Iwaniuk – Iwan Team

POLUB NAS NA FACEBOOKU!!!

Iwan Team i Fundacja Talent Cieszyn po obozie Zima ’18!

Zgrupowanie było niezwykle udane!

W obozie sportowym sportowymi brali udział zawodnicy Fundacji Talent Cieszyn, jak również z klubów zaprzyjaźnionych z Iwan Team: KU AZS Wrocław, Kietrz z Opolszczyzny, MKS Skarbek Tarnowskie Góry, AKS Mikołów, Martex Rybnik, zawodnicy z Żor, Wilczy, jak i dalekiego Poznania. Poziom był bardzo zróżnicowany, ale w Iwan Team taka różnica wiekowa nie ma znaczenia. Wszyscy pomagają sobie i podciągają się sportowo wzajemnie. Wiek nie odgrywa roli, ambicja i zaangażowanie jest najważniejsze bo sport uczy i kształtuje charakter. Tenis stołowy to jest sport dla wszystkich – dla małego i dużego, dla grubego i chudego, dla starego i młodego. To jest sport dla każdego!

Zapraszam do korzystania z treningów i doświadczenia Iwan Team. Dziękuję Weronice Gałuszka i Tomkowi Ryglowi, a także mojej żonie, Marzenie za wielką pomoc. Organizatorem obozu, razem ze mną, był p. Dariusz Massalski, który perfekcyjnie zarządzał aspektami organizacyjnymi obozu. Serdeczne podziękowania!

Grzegorz Iwaniuk – Iwan Team

Przed obozem Sferawent Talent Cieszyn wygrywa 6:4 z Węgierską Górką. Pięć punktów przewagi nad trzecią drużyną praktycznie oznacza udział w barażach o II ligę. W Cieszynie, w męskiej lidze, byłoby to osiągnięcie, jakiego nie pamiętamy od 25 lat! Moim zdaniem Śląsk Cieszyński potrzebuje nowego bodźca – dużo będzie zależeć od Prezesa Fundacji Talent, p. Dariusza Massalskiego. Czy utrzyma Iwaniuka, Rygla i Gałuszkę…

Bąbelek – Nadinka Brachaczek w niecodziennych okolicznościach nie awansowała z grupy w GP Polski Żaczek. Turniej odbył się w Łaziskach Górnych. 3 zwycięstwa i jedna porażka. Nadinka nie załamuje się tą porażką i będzie pracować jeszcze więcej.

Uważamy, ze ma ona wielkie szanse w tenisie stołowym. Takie podejście do treningu u tak młodego człowieka bardzo cieszy. I na pewno zaowocuje w przyszłości. Wierzymy w to z całego serca…

Grzegorz Iwaniuk, Tomasz Rygiel – Iwan Team

Domcia Banaś wygrywa Młodzieżowców na Podkarpaciu!!!

Najważniejsze mecze o ekstraligę coraz bliżej. Trzeba teraz podkręcić śrubkę! Superliga tylko dla wytrwałych i najlepszych.

Domcia! Zrób to dla mnie! Trenuj i awansuj do najwyższej ligi!!!

Kuba Papała i Rafał Komandzik na Mistrzostwach Śląska Młodzieżowców zdobyli brązowy medal w grach podwójnych.
W pojedynku o wejście do finału z najlepszą parą turnieju Jasiem Szymczykiem i Marcinem Balcerzakiem – I ligowymi, doświadczonymi i utytułowanymi zawodnikami, walczyli jak równy z równym. Ten mecz, jak i indywidualne pojedynki Kuby z Balcerzakiem i Rafała z Siwcem były okrasą turnieju. Mecze zakończyły się porażką, ale styl i walka na poziomie pierwszoligowym! Naprawdę widać postęp…

Miki Adamczyk wygrał Memoriał Bernarda Pukieta w Sosnowcu!
W finale pokonał Wrześniaka.

Życzę wszystkim zawodnikom Iwan Team samych sukcesów!
trener Grzegorz Iwaniuk

Materiał udostępniony na Facebooku to ostatnia akcja finału Prestiżowego Międzynarodowego Turnieju w Korfantowie w 2009
Grzegorz Iwaniuk – Meng Zeng.

Mecz w całości wkrótce!!!

POLUB NAS NA FACEBOOKU!!!

Spotkanie po latach – Grzegorz Iwaniuk – Jacek Przewłocki!

Jacek Przewłocki w latach 90-tych reprezentował Górnika Czerwionka w Superlidze Tenisa Stołowego.
Grzegorz Iwaniuk reprezentował Mistrza Polski AZS Gliwice.
Tym razem spotkali się w III lidze.

Talent Sferawent Cieszyn – Sokół Orzesze 5:5.

Dobra gra Patryka Ruckiego z Adamem Piątkiem. Prowadzenie
w meczu 2:1 i to co mówię, nie bać się grać odważnie,
bez kompleksów – tego po prostu trzeba się nauczyć.
Nie wyszedł mecz Marcinowi Massalskiemu i Tomkowi Ryglowi, który zmienił Marcina na jego prośbę przy stanie meczu 5:4
dla Fundacji.

Podsumowując krótko: Strach ma wielkie oczy!
Patrz i się ucz! Nie bój się wygrać!
Facet w wieku 45 lat biega, skacze, cieszy się,
w oczach widać ogień! Chce wygrać.

Jak już zdecydowałem się na grę to koniec! Idę na całość! Połamię rękę, kolano, wyrwę bark – nieważne!
Jak już zacząłem to gram!
Drużyna zawsze na pierwszym miejscu.
Popatrzcie młodzi ludzie – zastanówcie się tak naprawdę
czego tu brakuje: nie poddawać się, przeć ciągle do przodu. Przyjechałem do Was do Cieszyna, żebyście się czegoś nauczyli. Wierzę w to co robię, wierzę, że naprawdę czegoś ode mnie nauczycie w aspekcie tenisa stołowego. Droga do sukcesu
jest długa i kręta. Tylko dzięki cierpliwości, pracowitości
i systematyczności w treningach zawodnicy dochodzą
do jakiegoś poziomu sportowego.
Tego wszystkiego Wam życzę.

Grzegorz Iwaniuk – Iwan Team

Szczegóły

Poniżej wspomnienie: W 2004 w barwach Górnika Miechowice
z Bartkiem Kwodawskim ograliśmy debel z Ostrzeszowa – Wicemistrzów Polski – Zbyszka Kaczmarka I Michała Rogalę.

 

POLUB NAS NA FACEBOOKU!!!